Visclub De Egmonden

27 september 2021
door Kees
Geen reacties

LEST BEST Afgelopen zondag de laatste wedstrijd van de kleine competitie van het seizoen 2021. Er werd gevist op karper/zeelt of paling. Je kan het ook een geduld wedstrijd noemen. Hoe groter de vis hoe slimmer deze zijn, daarom kon men ook met de derde hengel op bijvangst (om maar bezig te blijven) gaan vissen. Er kwamen 13 vissers opdagen om nog wat punten te scoren voor de eindstand. Dat slechts een karper zich liet verleiden was wel een deceptie, maar wel een van 75 cm en maar liefst 6 kilo en 870 gram. Deze werd gevangen door Theo Minneboo (1e dus), 2e werd Peter van de Woude met 3 soorten als bijvangst, gedeeld 3e Bert Leyen en Rob Gravenmaker met 2 soorten als bijvangst, 4e Aad Dekker met een mooie brasem. Heren en Dame vissers dank voor jullie inzet. Laten we hopen dat volgend seizoen alles weer op de gewone manier kan. Mochten er nog vissers lid worden of er mee stoppen geef dat even door. Het Bestuur.

12 september 2021
door Kees
Geen reacties

12 september 2021

De voorlaatste wedstrijd van deze kleine competitie ging op brasem. Negen vissers kwamen opdagen om deze slijmerige vis te vangen. In totaal werden er vijf brasems uit het water gehaald. Ongekend slecht resultaat. Waar het aan ligt, zeg het maar. Eerste met twee brasems werd onze nestor Jan Peetoom, gedeeld tweede werden Wil Verboom, Aad Dekker en Theo Minneboo (of het er wel een wàs moest even op de visapp worden nagekeken) met één brasem. Laten we het hier maar op houden, het zonnetje scheen, het was lekker visweer en we zaten weer te genieten op onze Slotgracht. Maar dat zal op 26 september niet gaan want dat wordt werken. Dan kunnen nl. de laatste punten voor de competitie vergaard worden. We gaan dan op de grote vechters, de karper, wederom op de Slotgracht. Ook al maak je geen kans meer op een van de ereplaatsen het is altijd weer geweldig om deze vis te drillen. Dus heren/dame vissers laat zien dat je die kunst beheerst. Houd het gezond en coronavrij dan zien we elkaar de 26ste weer aan de waterkant. Het Bestuur.

30 augustus 2021
door Kees
Geen reacties

Zondag 29 augustus De Egmonden vs Nacht en Ontij

Zondag 29 augustus, de met zeer veel spanning naar uitgekeken wedstrijd tegen Nacht en Ontij.De thuisclub wilde het foutje van afgelopen keer goedmaken tegen onze zoutwater vrienden.Dat het niet zo makkelijk zou gaan was te zien aan de opkomst. Alles werd uit de kast gehaald om het behaalde succes van de afgelopen keer te vast te houden. Zelfs de fotograaf Jan ( die alles in de gaten hield) werd samen met de ingehuurde aalscholver ingezet om maar niet te verliezen. Er werd in totaal 7 kilo en 90 gram vis gevangen. Dit had veel meer kunnen zijn omdat Willem Wijker bij het peilen van de diepte een prachtige voorn ving, alleen dit was voor beginsignaal. Laten we ook niet vergeten dat Cok Mors, vissend voor N&O, zijn gevangen vis in de emmer deed en die er gelijk weer uitsprong zijn vrijheid weer tegemoet. Jammer, maar dank je wel namens onze club. Maar als tegenprestatie hadden wij Theo Minneboo gevraagd om het rustig aan te doen. Dat vatte Theo anders op, hij ving echt helemaal niets. Degenen die wel vis vingen waren voor Nacht en Ontij,  1ste Chris Koper met 840 gram, 2de Niels Terluin 540 gram en 3de Luuk Konijn met 430 gram. Voor de Egmonden was de uitslag 1ste Henk Konijn 660 gram, 2de Jan Peetoom 630 gram en 3de Kees Glas 440 gram. Na het wegen bleek dat het totaal van  visclub De Egmonden maakte dat zij met een verschil van 690 gram de wedstrijd had gewonnen. Als laatste redmiddel werd er nog door een zekere Luuk geprobeerd om de jury te misleiden door maar zichzelf aan de haak te slaan (mislukt). Na een altijd gezellige prijsuitreiking werd er besloten om het volgend jaar weer over te doen. Alle vissers bedankt en we zien het met vertrouwen tegemoet. Wij gaan alvast oefenen want op 12 september gaan we op de brasem op de Slotgracht verder met de competitie. Het Bestuur.

22 augustus 2021
door Kees
Geen reacties

CO-MPE-RONA-TITIE

Zondag 22 augustus, noodweer voorspeld maar evengoed een wedstrijd in de grote vijver. Deze keer een combi. Dit is vissen op witvis op gewicht en 20 gram extra per gevangen vis. Tien vissers kwamen een hengeltje uitgooien voor deze halve comperonatitie. Winnaar werd Niels Terluin met een totaal gewicht van 2780 gram. Hier zat een joekel van een brasem bij van meer dan vier pond. 2e Aad Dekker met 2020 gram, 3e Peter v.d. Woude 1820 gr, 4e Theo Minneboo 1620 gr, 5e Jack Koopman 1260 gr, 6e Rob Gravemaker 1120 gr, 7e Ron Groot 900 gr, 8e Wil Verboom 866 gr 9e Marcel de Waard en Henk Konijn allebei 140 gram. In deze uitslag missen we een paar bekende namen, maar dat mag volgende zondag niet gebeuren want dan vissen we de jaarlijkse wedstrijd tegen onze zoutwater vrienden van “Bij Nacht en Ontij”. Dit zal plaatsvinden op de Slotgracht. We vissen dan van 9.30 tot 11.30 op witvis tot maximaal 20 cm. Voor aas wordt gezorgd. Prijsuitreiking na afloop in het Slotje. Uit betrouwbare bron is vernomen dat onze westerburen de overwinning van de vorige keer willen prolongeren. Dus beste clubleden zet je beste hengeltje voor en laat je het visje niet van je bord eten. Het Bestuur.

10 augustus 2021
door Kees
Geen reacties

Tussenstand

BaarsWitvisWitvisBrasemKarperTussenstandeindstand
A. Dekker82224181
Th. Minneboo121421202
R.Gravenmaker55643233
N. Terluin123175284
P.v .d .Woude128342295
W.Verboom124825316
H. Konijn410975357
M. d. Waard315945368
B. Leyen671373368
J. Peetoom7151315419
R. Groot126779419
M. v Wanrooij11513794510
J. Westerheiden121113454510
J. Koopman10155794611
Th. v. Wanrooij21513794611
C. Mors12913795012
K. Glas121313755012
W. Wijker81513795213

9 augustus 2021
door Kees
Geen reacties

Zondag 8 augustus 2021 Witvissen op de vijver

Zondag 8 augustus, witvissen in de grote vijver. Ondanks de sterke wind die vol over het water waaide, trotseerden toch 12 vissers deze miserabele omstandigheden.
Waar het aan lag blijft gissen want er werd heel weinig gevangen met zoveel man, namelijk 153 stuks.
Voor deze opkomst was het dus aan de lage kant. 1e werd Theo Minneboo met 38 stuks, 2e Aad Dekker met 26 vissen, 3e Niels Terluin (eindelijk weer eens aan de waterkant) 20 stuks, 4e Wil Verboom 16 visjes, 5e Rob Gravenmaker 15 keer.
Ron Groot ving er 13 en Bert Leijen 11. Zelfs de meest ervaren vissers zoals Peter van de Woude en Cock Mors met 6 en 5 waren te vinden in de onderste regionen. Dat het beter kan moeten we maar laten zien op 22 augustus, weer in de grote vijver. Dit is een combi wedstrijd op witvis (aantal plus gewicht).

25 juli 2021
door Kees
Geen reacties

25 juli eindelijk baarsen

Zondag 25 juli, eindelijk mocht het weer, dus kwamen er tien vissers naar de Slotgracht.
Er werd gevist op de baars, altijd weer zoeken naar deze vis, voor sommigen eenvoudig voor anderen moeilijk.
Matthieu van Wanrooy had er weinig moeite mee met 23 baarsjes, eerste dus, terwijl Jack Koopman na een uur “de pijp aan Maarten gaf”, hij kon de vis niet vinden. Thomas van Wanrooy werd netjes tweede met 16 visjes en 3e Marcel de Waard 9 stuks. In totaal werden er 73 baarsjes gevangen. Vooralsnog niet slecht met dit broeierige weer. 
De volgende wedstrijd is op 8 augustus op witvis in de grote vijver op aantal. Denk aan de regels die achter op het schema staan.
Houd je er aan en aan de corona-regels dan zien we elkaar weer in goede gezondheid aan de waterkant.

Het Bestuur.

11 juli 2021
door Kees
Geen reacties

WE GAAN ER WEER VOOR !!

Het mag weer, dus gaan we weer vissen. Of we het nog kunnen moet blijken bij de eerstvolgende wedstrijd volgens het wedstrijdschema. Dat is 25 juli op de baars. We vissen vijf wedstrijden dus een halve competitie.
De koppelwedstrijd van 29 augustus vervalt. Er wordt nog overleg gepleegd met Nacht en Ontij om  weer de altijd beladen wedstrijd tegen elkaar te houden op de Slotgracht. Mocht er nog verandering in komen met betrekkingtot nieuwe maatregelen zal dit op de site te vinden zijn. Let op de regeltjes en houdt het gezond.

Het bestuur.

29 april 2021
door Kees
Geen reacties

NOG GEEN COMPETITIE

Beste leden, tot op heden mag er nog niet in competitieverband gevist worden. Om geen risico te lopen zijn we genoodzaakt om de competitie nog niet te starten. Het is voor ons alle de juiste beslissing. Als de regels versoepelt worden( waar we met zijn allen naar uitkijken) zullen we gelijk beginnen met de eerstvolgende wedstrijd van het schema. Voor ieder die zijn email nog niet door heeft gegeven, doe dat even voor een snellere communicatie. Kijk op de vergunning voor het adres.

26 maart 2021
door Kees
Geen reacties

AFGELASTING PAASWEDSTRIJD

Beste vissers, na veel heen en weer bellen en vergaderen zijn we tot de conclusie gekomen om de Paaswedstrijd van 3 april a.s. NIET door te laten gaan.

Het word gezien als een wedstrijd voor de competitie en dat is nog steeds niet toegestaan.

Omdat de sancties die er op kunnen volgen bij eventuele controle, niet leuk zijn voor u en voor de club, zijn we genoodzaakt om ons toch aan de regels te houden.

Wij, als bestuur zijnde, vinden het net als jullie erg vervelend maar het is nu eenmaal niet anders.

Houd het gezond en vooral de moed erin, misschien kunnen we met de competitie eind april beginnen.

Het Bestuur.