Visclub De Egmonden

6 juni 2022
door Kees
Geen reacties

Zondag 5 juni 2022

Een brasem wedstrijd op de Weidjes. Altijd leuk om een brasem te vangen, een vis die de strijd gauw opgeeft, maar je tuig zit wel onder het slijm. Dat is het nadeel want je moet het allemaal schoonmaken voor je verder kan vissen. Op een of andere manier willen ze dan niet meer bijten. Er werden in totaal 3 brasems gevangen waarvan Theo Minneboo er 2 voor zijn rekening nam. De derde brasem werd er door Rob Gravenmaker uit gehaald. Je wilt het haast niet geloven maar er werd ook een kreeft gevangen door Aad Dekker (verkeerd aas?). We zijn nu halverwege de competitie dus even een kleine pauze. We gaan ons nu voorbereiden op de Dames/Kinderwedstrijd op zaterdag 25 juni op de Slotgracht, waar een helpende hand nodig is bij het tellen. Kunnen we gelijk zien hoe het moet want zondag 26 juni moeten we het tegen Nacht en Ontij opnemen, ook op de Slotgracht. Van deze beide wedstrijden is de prijsuitreiking bij Bart in het dorpshuis. Laten we ons beste hengeltje voorzetten. Het Bestuur.

29 mei 2022
door Kees
Geen reacties

29 mei 2022

Afgelopen zondag, 29 mei, de vierde wedstrijd op baars. Omdat het eigenlijk een loopwedstrijd is en de vangst de laatste tijd een beetje tegenviel was er besloten om gebruik te maken van al de drie vijvers. Het is de laatste tijd hopeloos met de vangst, ook deze zondag. Van de acht vissers wist alleen Aad Dekker er twee baarsjes uit te halen. De andere zeven konden weer op een houtje bijten. De vraag is of er nog wel vis in zit of alleen maar waterplanten en takken van de bomen die er naast staan.

Alleen in de grootste vijver was nog enig spektakel te zien van de zwaan die probeerde om de kuikens van  medegebruikers, in dit geval de nijlgans,  van de vijver te verjagen.

De volgende wedstrijd is op 5 juni op de Weidjes. Dan wordt er gevist op brasem (aantal). Het bestuur.

15 mei 2022
door Kees
Geen reacties

Zondag 15 mei 2022

Zondag 15 mei karperwedstrijd in de grote vijver. Na het naar binnen loodsen van de pleziervaartuigen kon de wedstrijd beginnen. Maar liefst 9 vissers aan de waterkant,of eigenlijk, er stonden 9 vissers verborgen tussen metershoog gras en riet. Het zal ongetwijfeld het bermbeleid zijn van de gemeente maar wat een puinhoop. Sorry gemeente, niet om aan te zien. Maar goed, 9 vissers ook 9 winnaars want er werd niet één vis gevangen, zelfs geen bijvangst. Waar het aan ligt ? Wie het weet mag het zeggen. Om de moed er in te houden voor de volgende wedstrijd, dat is op 29 mei, is er besloten om deze keer alle drie de vijvers te gebruiken. Op baars ,volgens het schema. Meestal is het zoeken langs de walkant voor een baarsje, dus denk aan het leefemmertje. Na één uur even tellen  en de gevangen vis terug gooien. Veel balpennen maken licht schrijfwerk. Alvast even een noot aan de gemeente, door de druk van de bermen laat de beschoeiing het op veel plaatsen afweten. Maak nu langs het water een meter vlak een schelpenpad aan. Scheelt een hoop druk en het is makkelijk eendjes voeren. (Er wordt contact opgenomen). Het Bestuur.

Kan een afbeelding zijn van 2 mensen, buitenshuis en boom
Voorzitter Marcel de Waard in functie, ondersteuning Jan Peetoom

8 mei 2022
door Kees
Geen reacties

Zondag 8 Mei

Zondag 8 mei, de tweede wedstrijd op witvis (combi) op de Weidjes. Combi vissen is het gewicht van het totaal en extra 20 gram voor iedere gevangen vis. Dus of vissen op de grote of op een heleboel kleine. Maar ja, koud water, paaitijd, geen tijd om honger te hebben dus, de vangst viel wel een beetje tegen. Opkomst 10 vissers die de toch nog koude waterkant opzochten.
Om het verslag een beetje leuk te maken beginnen we nu een keer van onderaf. Op de 6e plaats Kees Glas 120 gram en een zeelt maar die telde niet mee, 5e werd Wil Verboom 130 gram, 4e Peter vd Woude 760 gram, 3e Rob Gravenmaker 1840 gram, 2e Henk Konijn 1890 gram maar die was wel de enige met een brasem. Onze Henk wilde deze keer winnen want na het wegen van zijn vangst, terwijl er nog een paar stonden te wachten bij hun leefnet, gooide hij de peperdure weegapparatuur in het water. Jammer Henk, er is altijd wel iemand met een weegschaaltje en dat was niemand anders dan Theo Minneboo die met 2500 gram duidelijk de 1ste plaats opeiste. Zondag 15 Mei gaan we op karper/zeelt/paling in de grote vijver. Kijk naar het reglement want er wordt streng gehandhaafd. Het Bestuur.

1 mei 2022
door Kees
Geen reacties

1 mei 2022 De start van het seizoen

De competitie 2022 is begonnen .Op 1 mei de “dag van de arbeid”. Dus handen uit de mouwen, haken slijpen en vissen maar. Voor de eerste wedstrijd zeker geen slechte opkomst, nl. 11 vissers kwamen naar de Slotgracht. Dat was het eerste pluspunt en tevens het laatste. Op dit viswater waar je normaal gesproken geen tijd hebt om een made aan de haak te rijgen, omdat je alleen maar aan het binnenhalen bent zoveel vis zit er, liet de vis het deze zondag compleet afweten. Van de 11 vissers hadden er 3 iets weten te verschalken, 1ste werd Jack Koopman met 3 visjes, Jack had eerst geen zin maar vooruit toch maar gaan vissen. 2de Theo Minneboo met een knappe brasem, 3de Wil Verboom ook met 1 vis. Voor de overige 8 vissers alleen maar respect dat ze de vistijd volmaakten. Konden ze ook nog even genieten van de aalscholver, die de hele winter zijn buik vol had gestroopt en nog even een ererondje vloog over het water. Kon amper in de lucht blijven zo zwaar was die vogel. Maar ja, niets tegen te doen. Deze vogels staan op de beschermde lijst. Je zou haast de vissen op deze lijst plaatsen. Niet getreurd, op naar de volgende wedstrijd, deze is op 8 mei op de Weidjes. Dit is een combi dus aantal plus gewicht. We eindigen toch nog met een goed bericht, de vogel is nog niet op de Weidjes waargenomen.

Tot dan, het Bestuur.

27 september 2021
door Kees
Geen reacties

Laatste wedstrijd 2021

LEST BEST Afgelopen zondag de laatste wedstrijd van de kleine competitie van het seizoen 2021. Er werd gevist op karper/zeelt of paling. Je kan het ook een geduld wedstrijd noemen. Hoe groter de vis hoe slimmer deze zijn, daarom kon men ook met de derde hengel op bijvangst (om maar bezig te blijven) gaan vissen. Er kwamen 13 vissers opdagen om nog wat punten te scoren voor de eindstand. Dat slechts een karper zich liet verleiden was wel een deceptie, maar wel een van 75 cm en maar liefst 6 kilo en 870 gram. Deze werd gevangen door Theo Minneboo (1e dus), 2e werd Peter van de Woude met 3 soorten als bijvangst, gedeeld 3e Bert Leyen en Rob Gravenmaker met 2 soorten als bijvangst, 4e Aad Dekker met een mooie brasem. Heren en Dame vissers dank voor jullie inzet. Laten we hopen dat volgend seizoen alles weer op de gewone manier kan. Mochten er nog vissers lid worden of er mee stoppen geef dat even door. Het Bestuur.

12 september 2021
door Kees
Geen reacties

12 september 2021

De voorlaatste wedstrijd van deze kleine competitie ging op brasem. Negen vissers kwamen opdagen om deze slijmerige vis te vangen. In totaal werden er vijf brasems uit het water gehaald. Ongekend slecht resultaat. Waar het aan ligt, zeg het maar. Eerste met twee brasems werd onze nestor Jan Peetoom, gedeeld tweede werden Wil Verboom, Aad Dekker en Theo Minneboo (of het er wel een wàs moest even op de visapp worden nagekeken) met één brasem. Laten we het hier maar op houden, het zonnetje scheen, het was lekker visweer en we zaten weer te genieten op onze Slotgracht. Maar dat zal op 26 september niet gaan want dat wordt werken. Dan kunnen nl. de laatste punten voor de competitie vergaard worden. We gaan dan op de grote vechters, de karper, wederom op de Slotgracht. Ook al maak je geen kans meer op een van de ereplaatsen het is altijd weer geweldig om deze vis te drillen. Dus heren/dame vissers laat zien dat je die kunst beheerst. Houd het gezond en coronavrij dan zien we elkaar de 26ste weer aan de waterkant. Het Bestuur.

30 augustus 2021
door Kees
Geen reacties

Zondag 29 augustus De Egmonden vs Nacht en Ontij

Zondag 29 augustus, de met zeer veel spanning naar uitgekeken wedstrijd tegen Nacht en Ontij.De thuisclub wilde het foutje van afgelopen keer goedmaken tegen onze zoutwater vrienden.Dat het niet zo makkelijk zou gaan was te zien aan de opkomst. Alles werd uit de kast gehaald om het behaalde succes van de afgelopen keer te vast te houden. Zelfs de fotograaf Jan ( die alles in de gaten hield) werd samen met de ingehuurde aalscholver ingezet om maar niet te verliezen. Er werd in totaal 7 kilo en 90 gram vis gevangen. Dit had veel meer kunnen zijn omdat Willem Wijker bij het peilen van de diepte een prachtige voorn ving, alleen dit was voor beginsignaal. Laten we ook niet vergeten dat Cok Mors, vissend voor N&O, zijn gevangen vis in de emmer deed en die er gelijk weer uitsprong zijn vrijheid weer tegemoet. Jammer, maar dank je wel namens onze club. Maar als tegenprestatie hadden wij Theo Minneboo gevraagd om het rustig aan te doen. Dat vatte Theo anders op, hij ving echt helemaal niets. Degenen die wel vis vingen waren voor Nacht en Ontij,  1ste Chris Koper met 840 gram, 2de Niels Terluin 540 gram en 3de Luuk Konijn met 430 gram. Voor de Egmonden was de uitslag 1ste Henk Konijn 660 gram, 2de Jan Peetoom 630 gram en 3de Kees Glas 440 gram. Na het wegen bleek dat het totaal van  visclub De Egmonden maakte dat zij met een verschil van 690 gram de wedstrijd had gewonnen. Als laatste redmiddel werd er nog door een zekere Luuk geprobeerd om de jury te misleiden door maar zichzelf aan de haak te slaan (mislukt). Na een altijd gezellige prijsuitreiking werd er besloten om het volgend jaar weer over te doen. Alle vissers bedankt en we zien het met vertrouwen tegemoet. Wij gaan alvast oefenen want op 12 september gaan we op de brasem op de Slotgracht verder met de competitie. Het Bestuur.

22 augustus 2021
door Kees
Geen reacties

CO-MPE-RONA-TITIE

Zondag 22 augustus, noodweer voorspeld maar evengoed een wedstrijd in de grote vijver. Deze keer een combi. Dit is vissen op witvis op gewicht en 20 gram extra per gevangen vis. Tien vissers kwamen een hengeltje uitgooien voor deze halve comperonatitie. Winnaar werd Niels Terluin met een totaal gewicht van 2780 gram. Hier zat een joekel van een brasem bij van meer dan vier pond. 2e Aad Dekker met 2020 gram, 3e Peter v.d. Woude 1820 gr, 4e Theo Minneboo 1620 gr, 5e Jack Koopman 1260 gr, 6e Rob Gravemaker 1120 gr, 7e Ron Groot 900 gr, 8e Wil Verboom 866 gr 9e Marcel de Waard en Henk Konijn allebei 140 gram. In deze uitslag missen we een paar bekende namen, maar dat mag volgende zondag niet gebeuren want dan vissen we de jaarlijkse wedstrijd tegen onze zoutwater vrienden van “Bij Nacht en Ontij”. Dit zal plaatsvinden op de Slotgracht. We vissen dan van 9.30 tot 11.30 op witvis tot maximaal 20 cm. Voor aas wordt gezorgd. Prijsuitreiking na afloop in het Slotje. Uit betrouwbare bron is vernomen dat onze westerburen de overwinning van de vorige keer willen prolongeren. Dus beste clubleden zet je beste hengeltje voor en laat je het visje niet van je bord eten. Het Bestuur.

10 augustus 2021
door Kees
Geen reacties

Tussenstand

BaarsWitvisWitvisBrasemKarperTussenstandeindstand
A. Dekker82224181
Th. Minneboo121421202
R.Gravenmaker55643233
N. Terluin123175284
P.v .d .Woude128342295
W.Verboom124825316
H. Konijn410975357
M. d. Waard315945368
B. Leyen671373368
J. Peetoom7151315419
R. Groot126779419
M. v Wanrooij11513794510
J. Westerheiden121113454510
J. Koopman10155794611
Th. v. Wanrooij21513794611
C. Mors12913795012
K. Glas121313755012
W. Wijker81513795213